witryna chłodnicza

Witryny chłodnicze dla Twojej cukierni

Jak dobrać witrynę chłodniczą?

Witryny chłodnicze mają znaczne przeznaczenie w marketach, kawiarniach, a szczególnie w lokalach gastronomicznych. Z jednej strony dostarczają artykułom zachowanie ważności, z drugiej pobudzają klientów do zakupów.

Typy witryn chłodniczych

Szerokie używanie witryn chłodniczych spowodowało, że producenci oferują sporo modeli dopasowanych do konkretnych celów.Witryna chłodnicza dla gastronomii – wykorzystywana jest głównie w barach sałatkowych, lodziarniach, lokalach oferujących kebaby, hamburgery. Ich zasadniczą misją jest zagwarantowanie świeżości sprzedawanym artykułom i półproduktom.

witryna ekspozycyjna chłodnicza

Witryny takie wymiarami przystosowane są do wymiarów pojemników GN, dzięki czemu ich powierzchnia jest perfekcyjnie wykorzystana. Dodatkowo towary prezentowane są bardzo gustownie.

Witryna ekspozycyjna chłodnicza – jest przeznaczona do wyeksponowania gotowych towarów, zazwyczaj napojów, ciast, deserów, towarów promocyjnych. Często też użytkowana jest do promowania pewnej marki, wtedy zwykle producent ją wynajmuje. Witryny chłodnicze dla sklepów – to szafy chłodnicze z przeszklonymi drzwiami, w jakich umieszczane są artykuły wymagające niskiej temperatury, lecz niewymagające wyjątkowej wystawy.

Witryny zamrażalki – wykorzystanie mają po pierwsze w sklepach spożywczych, gdzie poniektóre produkty muszą być podawane w stanie zmrożonym. Witryna umożliwia nabywcom dobór pożądanego towaru przed otwarciem zamrażarki.

Czym przewodzić się podczas wyboru witryny chłodniczej?

Poza kryteriami praktycznymi ważnym wyznacznikiem jest wielkość witryny. Przede wszystkim w małych sklepach i lokalach gastronomicznych posiada to niezmiernie kluczowe przesłanie. W marketach wielkopowierzchniowych w większości wypadków używane są witryny chłodnicze z agregatami zewnętrznymi ulokowanymi w osobnym pomieszczeniu.

witryny chłodnicze

Przez to witryny pochłaniają mniej powierzchni. Praktyczne witryny chłodnicze muszą posiadać możliwość indywidualnej aranżacji wnętrza – rozstawienie półek, światło. Witryny chłodnicze wykonują pracę w trybie ciągłym, zatem ze względu na zużycie prądu, trzeba decydować się na witryny z najwyższą klasą energetyczną i również opcją regulacji temperatury w zależności od wymagań.

Zobacz więcej: witryna ekspozycyjna chłodnicza.

Dodaj komentarz